rakbus.pl

katalog stron przewoźników


Załatwienie szeregu formalności jest niezbędne, aby bezpiecznie i zgodnie z prawem przewieźć zwierzę za granicę. Wymagane jest zarówno przeprowadzenie odpowiednich badań, jak i dostarczenie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dokładny opis wymogów sporządzony został przez Główny Inspektorat Weterynarii. Zobowiązane do ich przestrzegania są wszystkie osoby, które zdecydują się na przewozy busami swoich ulubieńców.


Identyfikacja mikroczipu


Od 1 stycznia 2012 roku obowiązują ogólne zasady przemieszczania zwierząt towarzyszących po terenie Unii Europejskiej. Wymagania te dotyczą wszystkich gatunków psów, kotów oraz fretek. Obejmują one zaimplementowanie indywidualnego mikroczipu, czyli specjalnego transpondera identyfikującego. Standardowy mikroczip zawiera składający się z 15 cyfr numer, przypisywany każdemu zwierzęciu indywidualnie. Sam transponder to urządzenie stosunkowo niewielkie (ok. 12mm x 2mm), a jego implementacja następuje przy pomocy igły i nie jest bolesna. Mikroczip zawiera informacje dotyczące zarówno zwierzęcia, jak i jego właściciela. Znacząco ułatwia to skuteczną identyfikację, dzięki czemu przewóz psa do Anglii jest o wiele bezpieczniejszy.


Zasady szczepienia zwierząt przeciwko wściekliźnie


Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne w 21 dniu od momentu jego dokonania. Zasada ta obowiązuje w przypadku pierwszego szczepienia, wyłącznie u zwierząt w wieku powyżej 3 miesięcy. Jeżeli natomiast zwierzę szczepione jest regularnie, każdy kolejny zabieg uzyskuje ważność już w dniu jego przeprowadzenia. Paszport potwierdzający ten fakt wystawić może jedynie upoważniony do tego lekarz weterynarii. Jeżeli zwierzę było już wcześniej szczepione przeciwko wściekliźnie, dokument można uzyskać praktycznie od ręki. Sam koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych. Okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne prowadzą rejestry lekarzy, którzy zostali upoważnieni do wystawiania stosownej dokumentacji tego typu. Są one do wglądu na stronie Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej.


Przewóz zwierząt do Anglii


Oprócz podstawowych zasad przewozu zwierząt za granicę, niektóre państwa określają również dodatkowe wymagania. Przewóz zwierząt do Anglii wiąże się na przykład z koniecznością zadbania o odpowiednią profilaktykę przeciwko odmianie tasiemca Echinococcus multilocularis. Zasada ta dotyczy również pozostałych obszarów Wielkiej Byrtanii, a także Finlandii oraz Malty. Profilaktyka musi być przeprowadzona nie później niż dobę przed przekroczeniem granicy, a także nie wcześniej niż 120 godzin przed wyjazdem. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można więcej szczegółów dotyczących zasad przewozu zwierząt do Anglii.


Komfort zwierzęcia


Jedynie zapewnienie zwierzęciu przyjaznych warunków transportu daje gwarancję, że podróż przebiegać będzie komfortowo. Niezależnie od starań właściciela, przewóz psa do Anglii zawsze będzie dla futrzaka dużym stresem. Chociaż nie można całkowicie wyeliminować dyskomfortu zwierzęcia, odpowiednio zorganizowane przewozy busami są w stanie przyczynić się niwelowania niewygód związanych z długotrwałym transportem. Dotyczy to zwłaszcza młodych i słabszych osobników, które wymagają wyjątkowo troskliwej opieki zarówno ze strony właściciela, jak i przewoźnika. Zagwarantować może ją firma speedbus.pl, oferująca przewóz zwierząt do Anglii specjalistycznymi i doskonale wyposażonymi busami.

NAZWA FIRMY:CONCORDBUS
ADRES:POLSKA, CZEŚNIKI 69
TELEFON+48 692 617 780
STRONA INTERNETOWAHTTP://CONCORDBUS.PL


busy d