rakbus.pl

katalog stron przewoźników

Emigracja Polaków na Wyspy Brytyjskie jest faktem. Mówi się wręcz, że Londyn stał się swego rodzaju siedemnastym województwem. Praktycznie na każdym kroku możemy napotkać rodaka. W angielskich miastach otwierane są często polskie sklepy lub też przynajmniej stoiska z polskimi produktami. Emigracja do Anglii przybrała na sile po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Co prawda po referendum i deklaracji, że Wielka Brytania chce wystąpić z Unii zaistniałą duża niepewność, co do dalszych losów Polaków. Jednak wydaje się, że znaczenie naszych rodaków dla gospodarki brytyjskiej jest na tyle duże, że nie będzie zbyt wielkich zmian w tym zakresie.

Polacy chcąc dostać się do Anglii wykorzystują wiele sposobów i możliwości dojazdu. Jednym z popularnych jest korzystanie z tanich linii lotniczych. Problematyczne staje się wówczas tylko zagwarantowanie wylotu w odpowiednim momencie. Naprawdę tanie bilety są na najmniej obciążonych trasach i najmniej popularnych terminach. Praktycznie nie jest możliwe zarezerwowanie sobie tańszego biletu tuż przed popularnymi świętami lub w weekend.

 Należy wówczas pogodzić się z większym wydatkiem. Inną sprawą jest dogodność i dostępność komunikacyjna lotnisk. Niestety tanie linie lotnicze korzystają z takich, które są dość oddalone od centrów miast, np. Stansted w Londynie, które położone jest blisko 50 kilometrów od Londynu. Innym rozwiązaniem jest podróż własnym samochodem. 

Jednakże w grę wchodzi tu dość długa trasa i zmęczenie związane z kierowaniem samochodem przez taki czas. Problematyczne jest również to, że w Wielkiej Brytanii panuje ruch lewostronny i na odwrót kupując samochód tam, mamy kierownicę po prawej stronie i mamy w Polsce wówczas niejakie utrudnienie przy przemieszczaniu się angielskim autem. Jednym z ostatnich rozwiązań problemu z transportem do Wielkiej Brytanii jest korzystanie z transportu autobusowego. Przewozy do Anglii busami są jednym z tańszych środków dotarcia na wyspy. 
Co więcej busy z Anglii do Polski kursują bardzo regularnie i możemy zaplanować sobie podróż w dogodnym dla siebie momencie. Jest to tym bardziej dobre rozwiązanie, że nie musimy osobiście prowadzić, co niewątpliwe nie potęguje zmęczenia. Zaletą jest również to, że linie autobusowe do Wielkiej Brytanii są praktycznie w każdym większym mieście. 

Busy do Anglii oferują całkiem przyzwoitą cenę w stosunku do transportu lotniczego. Odpada również problem z dotarciem na lotnisko i pilnowanie bagażu. Tanie linie lotnicze przy swojej polityce płacenia za wszystkie dodatkowe rzeczy na pewno nie są konkurencyjne cenowo w porównaniu do transportu autobusowego. Przewozy z do Anglii busami są bardzo popularnym środkiem transportu. Ich cena zależy również od sposobu dotarcia bezpośrednio na wyspy, tj. od tego, czy busy będą korzystały z Eurotunelu, czy też z komunikacji promowej. 

Podsumowując należy podkreślić, że transport autobusowy pomiędzy Anglią i Polską rozwinął się po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i zwiększeniu emigracji na Wyspy. Jest on bardziej ekonomiczny od lotniczego i niewątpliwie jest łatwiej odnaleźć dogodne dla siebie terminy.
Busy do Danii