rakbus.pl

katalog stron przewoźników


SZYBKA I KOMFORTOWA PODRÓŻ NA TRASIE POLSKA - ANGLIA ZAMTRANS.PL

Busy do AngliiTransport pojazdami o DMC(dopuszczalna masa całkowita) 3,5t, do Anglii, różni się od przewozu międzynarodowego na terenie Unii Europejskiej. Najważniejszą rzeczą jest konieczność wykupienia promu, aby przetransportował busy do Anglii. Najczęściej firmy korzystają z pomocy brokerów, którzy mają własne ceny promów.

Rodzaje usług firm transportowych


Nie każda firma transportowa podejmuje się tego rodzaju przewozów, głównym czynnikiem jest to, że przedsiębiorstwa coraz częściej zatrudniają kierowców ze wschodu, którym jak niektórzy uważają, trudniej jest dostać wizę do Wielkiej Brytanii niż nawet do USA.
Przewozy do Anglii busami są zlecane przez klientów, z którymi firma jest związana na stałe, lub przez takich z którymi przeprowadzimy negocjację poprzez giełdy transportowe (trans.eu, timocom, teleroute), cena za transport jest zależna od kilku czynników. Pierwszym z nich jest miejsce załadunku, są w Europie miejsca w których firmy transportowe walczą o każdy ładunek, ale są też takie gdzie ze względu na brak konkurencji, przewoźnik może podawać wygórowane ceny.
Innymi czynnikami są także:
-waga towaru - im większa tym wyższa będzie cena,
-wymiary ładunku,
-miejsce docelowe w Anglii - im dalej na północ, tym wyższa cena,Ważną rzeczą przy transporcie do Wielkiej Brytanii, jest także doliczenie kosztów promów. Aktualnie rezerwacja promu przebiega bardzo szybko, należy odpowiednio wcześnie przy pomocy brokera wybrać prom oraz uzgodnić cenę.
Kierowca, które wiezie ładunek do Anglii ma przed sobą duże wyzwanie. Ze względu na to, że aby zostać kierowcą busa, wymagane jest jedynie prawo jazdy kategorii B, jest wielu pracowników bez doświadczenia, dla których jazda po lewej stronie jezdni może sprawić nie małe problemy. 


Dlatego też wybór kierowcy jest tak ważny.
Kiedy bus znajduje się już w Anglii, spedytor musi mieć na uwadze prawo kabotażowe, czyli od czasu rozładunku transportu międzynarodowego, ma siedem dni na wykonanie trzech transportów na terenie Anglii, następnie, konieczne jest opuszczenie kraju z ładunkiem międzynarodowym lub z pustym autem. Kary za nieprzestrzeganie prawa kabotażowego są bardzo surowe.

Jaki czas najlepszy na wyjazd do Anglii


Kiedy musimy wysłać busy z Anglii do Polski, nie jest to łatwą rzeczą. W niektórych porach roku, ciężko jest znaleźć ładunek powrotny na teren Unii Europejskiej, nie wspominając o Polsce. Często podczas wysyłania busa na wyspy, wliczamy do ceny prom w obie strony, żeby mieć pewność, że wyjazd się nam opłaci. 
Częstą strategią przy powrotach busów z Anglii do Polski, jest szukanie tak zwanych "doładunków" czyli kilku mniejszych ładunków, od paru klientów, w podobne miejsce rozładunku. 


Innym sposobem jest kilka krótszych transportów, z którego każdy poprowadzi nas bliżej Polski, przykładowo, zabieramy towar z Wielkiej Brytanii i wieziemy go na południe Francji, następnie szukamy ładunku do Włoch, skąd możemy w łatwy sposób znaleźć towar bezpośrednio do Polski, lub kraje z nią graniczące, ostatnim krokiem będzie poszukiwanie ładunku, tak aby bus trafił jak najbliżej bazy pojazdów, gdzie firma trzyma auta.Nazwa firmy:ZAMTRANS
Adres:Polska, Zamość
Telefon

+48 728 426-922

Strona internetowahttp://zamtrans.pl